v dnešním světě kompjůtrů....

2. dubna 2010 v 19:52 | #E.S.S.#
Když jsem byla malá, pouštěla jsem si na starém gramofonu desky Suchého a Šlitra a babička u toho kuchtila úžasnou svíčkovou a děda tehdy kouřil fajfku.
Později přišly kazety, kdy jsem v pokoji křepčila se Šmoulama, jak šmoulinka už vaří makaróny. Nebo na oslavě, na kterou nikdo nepřišel skákala uprostřed pokoje na Eifel65. Tehdy mi došlo že neumím tančit. Babička přestala vařit, nechala to na dědovi, který přešel na cigarety a připaloval si zápalkama.
Cedečka a s nimi velký boom ve stahování hudby a vypalování. Tehdy jsem ani neměla počítač, takže když mi naši donesli CD Lennyho Kravitze, byla jsem z toho úplně na větvi a bylo mi jedno, že nemá originál obal ani potisk. (To cedečko ještě mám :D ) a když jsem dostala discmana, poslouchala jsem ho celou první dovolenou v Chorvatsku. Už si ani nepamatuju moře, ale pamatuju si, když na mě nějaká ruska křičela, když jsem ráno na balkoně interpretovala American woman. Tehdy mi poprvé došlo, že neumím ani zpívat :D Děda kouřil cigarety, vyhodil zápalky a začal škrtat zapalovačem.
Moje první MP3 už je někde v elektronickém nebi, ale byl to pro mě velmi revoluční vynález. Vlezla se všude a dodnes pochybuju, že přijde ještě něco menšího a lepšího. Děda přestal kouřit.
Jenže když jsem tak včera ležela v posteli a poslouchala poslední "cedečko"(vždyť už to přeci není ta kulatá lesklá věc) Kasabian, došla mi jedna skutečnost. Co po nás zbude? V dnešním světě máme každý den nový playlist, písničky nahráváme a mažeme jako na běžícím páse, ale jak po nás děti zdědí hudbu? Dodneška mám gramofonovou desku Suchého a Šlitra, kazetu Šmoulů, Eifel65 (myslím že na druhé straně je nahraná Aqua a jejich Barbie girl :D ) a Cedečko Lennyho, ale kdybyste po mě chtěli písničky co jsem poslouchala před rokem a půl, tak jen pokrčím rameny, že jsou ztracený někde v kyberprostoru. Já písničky nemažu z počítače, ale co když jenu přijde virus a všechno mi sežere? Všechnu hudbu. Co pak dám dětem? Suchého po babičce a Lennyho od našich? a co moje hudba? Leda bych dětem nechala svůj harddisk (říká se tomu tak? :D ) a nebo budu doufat, že můj počítač odkážou momentálně malé sestřenici, která si třeba za patnáct let zapne značně znechuceně tu starou herku a pustí si vykopávky co poslouchala jeji stará sestřenice (jakože já) co žije sama s pěti kočkama (Chraň ji bůh ať to není Lady Gaga, to by mě s prominutím muselo jebnout).
A to nemluvím o fotkách. Všechny naše vzpomínky jsou nahrané v křehkém systému a musíme spoléhat na Antivirus, jinak o ně přijdeme. To se mi moc nelíbí...a co vám?
A začala jsem kouřit já... :D

Memories...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 migodo migodo | 2. dubna 2010 v 20:10 | Reagovat

Upřímně se mi to také moc nelíbí... Pokrok je skvělá věc. Vždycky se hledá a objevuje něco nového, ale co budeme dělat, až už nebude co objevovat ( toho se už asi nedožiju :D ) ? Nedávno mi v DVD půjčovně oznámili, že DVD už se pomalu přestávají vyrábět... Říkám si co je to za blbost. Jenže ve světe, kde lze vše stáhnout, vypálit, ukrást, bych se tomu ani nedivila. Nechci, aby to znělo jakkoliv seniorsky, ale víceméně je to tak. Pokrok nás občas posouvá dozadu.

2 Katrin Hyperlogia Katrin Hyperlogia | 9. dubna 2010 v 23:26 | Reagovat

Ta poslední věta se mi nelíbí :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama